Színes egér: szombati foglalkozások 2011. júniusig

  „Színes Egér”: hétről hétre újabb művészeti, kézműves és irodalmi foglalkozások. Minden szombaton 11-től lehet jönni.


A szombati foglalkozás időnként művészeti foglalkozást, időnként más alkotó, kézműves tevékenykedést jelent. Mindenki jöhet, aki már biztonsággal tud bánni az ollóval. (Ötévesnél kisebbeknél azonban kérjük, hogy egy kísérő is legyen jelen.)

A foglalkozások 11 órától körülbelül 12.30-ig tartanak. Ingyenesen látogathatók.


A közeljövőben, most és a közelmúltban ilyenek lesznek, vannak, voltak:

2011. június 4.

Különleges leporellókat készítünk Varga Piroska építésszel, aki mellesleg könyvkötőtanonc. A foglalkozás a „Ráday könyhéten” a Két Egér Ráday utcai standjánál. Kezdés a megszokott időben: 11-kor.

2011. május 28.

Színes, geometrikus állatok készítése dekorgumiból Nagy Diával. Aki találkozott már Dia alkotásaival, az tudhatja, hogy kihagyhatatlan ez az alkalom.

Lásd még: Nagy Dia honlapja.

2011. május 21.

Robot kispajtás (kis robot pajtás). A Robot pajtások kiállítás alkotásai alapján robotszótárat állítunk össze; a robotszótár alapján robotverseket írunk; a robotversek alapján robotot gyártunk (tipikus robotalapanyagokból).

2011. május 14.

Mozaik(utánzat)ot készítünk festékkel, dróttal… A foglalkozást Szatmáry Nóra vezeti. Megjelenés ünneplőben festős öltözékben.

Képek a foglalkozásról »

2011. május 7.

Agyagozás Nagy Gabival. Agyag + gyöngy = ?

„Különböző agyagformákat (lepke, virág, csiga, szív...) fogunk üveggyöngyökkel díszíteni. Csak egy hátránya van, hogy pár napot várni kell mire kiégnek, és szépen elolvadnak a gyöngyök az agyagban. De megéri...”

2011. április 30.

A három pillangó. Körmöczi Tímea bábozik. Utána pillangófestés: egy óriási pillangós képet készítünk.

2011. április 23.

Kötetlen nyúlhajtogatás.

2011. április 16.

Bárány- és nyúlkészítés fonalból Szatmáry Nórával. (A közelgő húsvétra való tekintettel is – meg egyébként is.)

Gumifülű nyúl és fonalbárány (fordított sorrendben)

2011. április 9.

Agyagozás Nagy Gabi keramikussal. Mindenkinek aki szeret sodorni, gyúrni, maszatolni. Csodatálat fogunk készíteni, kis csigákból egy sablon-tálra. Utána az egész felületet betömködjük, majd levesszük a sablonról, és láss csodát: a belsejében lesz a minta…

Képek a foglalkozásról »

2011. április 2.

Kipróbáljuk, hogyan lehet kézinyomdával (lásd az előző heti foglalkozást) mozgássorozatokat rajzolni.

2011. március 24.

Kézinyomdát készítünk, majd annak segítségével mintákat tervezünk. (Több különféle nyomdával kísérleteztünk már a Két Egérnél, de ilyet még nem csináltunk!)

2011. február 26-tól és március 19-ig a foglalkozások elmaradnak.

2011. február 19.

Egerek a Lónyay utcában. Egeres képek készítése Lónyay utcai háttérrel.

2011. február 12.

Minden macin legyen sál! Közkívánatra még egyszer Szatmáry Nórával.

Macisál 

2011. február 5.

Maci, mackó, medve: zoom. Ugyanaz a mackó más és más megközelítésben.

Medvefal 

2011. január 29.

Minden macin legyen sál! A maciság (na, és a medveség) titkait kutatjuk Szatmáry Nórával.

2011. január 22.

Elkészítjük a világ létező legegyszerűbb nyomdáját, majd ennek segítségével rajzolunk.

2011. január 15.

Pacarajzok. Színes tintapacákból rajzolunk mindenféle embereket, halakat, madarakat, szörnyeket és mindenféle más lényeket.


2010. december 11.

Vendégünk Rácz Nóra, a Mirkó csillagközi utazása… szerzője, illusztrátora.

2010. december 4.

A dió: festünk, ragasztunk, megnézzük, hogy mit lehet csinálni dióból és dióhéjból. (Sejthető, hogy mindez nem független a téltől és a Mikulás érkezésétől.) Lesz dió bőven, de nem bánjuk, ha ti is hoztok.

2010. november 27.

Vers és alkotás 2. Vendégünk lesz Liszkay Vera múzeumpedagógus. Téma: Kóc, kóc; Felhőevő Dorottya (újra). Izgalmas lesz; Vera már egy hegynyi cuccot, alapanyagot becipelt a boltba: lehet alkotni.

2010. november 20.

Vers és alkotás 1. Vendégünk lesz Liszkay Vera múzeumpedagógus: Készítsük el Felhőevő Dorottya reggelijét Lackfi János verse nyomán – papírdobozokból és más anyagokból. (Erről a versről van szó.)

2010. november 13.

Tépkedős, firkálós, hajtogatós

Vendégünk Tóth-Kása Ottília, a Tépkedős-ragasztós és folytatásai szerzője. Tépkedünk, ragasztunk, firkálunk, rajzolunk, hajtogatunk, simogatunk. Állítólag megunhatalan, abbahagyhatatlan!

(A foglalkozás kivételesen 11.15-kor kezdődik.)

 TépkedősTépkedős


2010. november 6.

Miről pusmognak a tündérek?

Megpróbálunk beférkőzni a tolltündérek gondolataiba: kreatív írás Vértesi Gabi kiállítása alapján.

2010. október 30.

Szögletes-lekerekített lények

Maradt még valamennyi fekete papírunk, most elhasználjuk: kész síkidomokból (négyzetek, háromszögek, körcikkek stb.) ragasztunk különféle félelmetes és jámbor lényeket; fekete papírból színes alapra, vagy színes papírokból fekete alapra.

(És ezen a napon nézhető meg utoljára a Pöttykiállítás!)

(2010. október 23.: zárva.)

2010. október 16.

Pötty könyv – könyvbemutató (Pöttyös szombat)

Vendégünk Ágoston Alexandra: ő a Pötty könyv kiadója és fordítója. Mindent megtudhatunk a Pötty  könyvről, amire magunktól nem jöttünk volna rá (meg azt is, amire igen). Végül kipróbáljuk magunkat a pöttykészítésben, a pöttyhasználatban, hogy a pöttyös pöttyről már ne is szóljunk.

pöttyök 

2010. október 9.

Az ősz színei

Őszi képeket ragasztunk a leggyorsabb, legizgalmasabb módon levélmorzsalékból és más különféle apró színes (őszi színes) dolgokból.

Az ősz színei

 


 

2010. október 2.

Kavicsfestés

Az előző alkalmakkor mi alkotunk egyszerűbb-bonyolultabb alakzatokat, most változik a helyzet: a kavics formája adott, abba kell belelátnunk valamit. Akrilfestékkel festünk, amiben az a jó, hogy rendkívül tartós festett kavicsaink lesznek. (Viszont érdemes nem ünneplőben, hanem festős ruhában jönni!) A népi megfigyelések szerint október első napjai a legtökéletesebbek kavicsfestésre.

2010. szeptember 25.

Képírás

Üzeneteket fogalmazunk meg képek segítségével, mint az indiánok.

2010. szeptember 18.

Kivágott árnyképek

Az ablakmacska készítés után már nem okoz gondot, hogy mindenféle más lény árnyképét is megalkossuk. Kiderül, hogy egy-egy állat körvonalai mely nézetből a legjellegzetesebbek. Na, és az emberek?

2010. szeptember 11.

Ablakmacska-készítés

Az (egerek nézőpontjából nehezen tolerálható) ablakmacska lényege röviden annyi, hogy nappal befelé néz az ablakon, este pedig kifelé. Fény és sötétség, ahogy a macskáknál ezt már megszoktuk. Továbbá az ablakmacska nagyszerűen díszíthető (igaz, ez nem látszik a képen).