Kemény kötésben – terítéken a gyerekkönyv-illusztráció

A Mesebeszéd, gyerekkönyves beszélgetés-sorozat új évadában, a gyerekirodalom-kritika helyzete után a meghívottak a könyvek (és könyvkiadók) megjelenéséről cserélnek eszmét. (Október 5-én 18 órától a Szatyor Bárban)

Az elmúlt tíz évben elképesztően sok (pozitív) változást figyelhettünk meg a gyerekkönyvek világában: a régi beidegződések helyenként feloldódtak, és tucatjával születtek olyan kinézetű gyerekkönyvek, amelyekre itthon, de akár nemzetközi viszonylatban is büszkék lehetünk. Felnőtt egy nagyon komoly illusztrátor nemzedék, és az alkotók közül nem egy a könyv-design világában is járatos. 

Az október 5-i Mesebeszéd szimpózium a vizualitás témakörében faggatja a hozzáértőket. Mit gondolnak a mai gyerekkönyvek fősodorjának megjelenéséről? Hogyan viszonyul a könyvkiadás az illusztrátorokhoz? Hogyan választják ki őket egy-egy munkához? Milyen szempontok szerint döntenek mellettük? Mennyire irányítják őket a közös munka során, avagy mennyiben hagyatkoznak azok művészi ítélőképességre? Ki dönt a könyvek megjelenését érintő legfontosabb esztétikai és tipográfiai kérdésekben? Meghonosodott-e, eladható-e Magyarországon az innovatív tipográfia, a merészebb, kísérletező, artisztikus képi világ? Van-e piaca az igényes képeskönyveknek, az ún. „picture book”-oknak? Fenntartható-e ma Magyarországon egy illusztrátor karrier, vagy tekintsünk e pályára inkább költséges hobbiként?

Bevállalás és közönségigény, art direkció és könyvműhely szemlélet, merchandising és eladott példányszám…

Moderátor: Paulovkin Boglárka

Beszélgetnek:
Pásztohy Panka, illusztrátor
Takács Mari, illusztrátor
Banyó Péter, Pozsonyi Pagony, tulajdonos
Tsík Sándor, Csimota Kiadó, tulajdonos

Rendező: Fiatal Írók Szövetsége (FISZ)

Hely, idő: 
Szatyor Bár és Galéria (1111 Budapest, Bartók Béla út 36.)
2012. október 5. (péntek) 18.00